Zdjęcia do dowodu osobistego przy ul. Rynek 1 w Katowicach

Zdjęcia do dowodu osobistego przy Urzędzie Miasta!

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że od lutego 2018 roku, przy Urzędzie Miasta w Katowicach (ul. Rynek 1, wejście od ulicy 3 maja 4) funkcjonuje Fotograf, u którego mogą Państwo wykonać szybko i tanio do oficjalnych dokumentów, w tym  zdjęcia do dowodu osobistego zgodne z wymogi z 2019 roku.

Wykonane w naszym zakładzie fotograficznym zdjęcia do dowodu są zgodne z Instrukcją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Wykonywania Zdjęć do Dokumentów Paszportowych oraz Dowodów Osobistych z dnia 20.05.2016 roku, w związku z czym nadają się także do nowego elektronicznego dowodu osobistego.

zdjęcie do dowodu osobistego
Zdjęcie do dowodu osobistego Rynek 1 Katowice

Wymogi dotyczące zdjęć do dowodu osobistego:

Zgodnie z Instrukcją Ministerstwa zdjęcie do dowodu osobistego powinno:

 1. być wykonane w ciągu 6 miesięcy od dnia w którym składamy wniosek o wydanie dowodu osobistego!
 2. mieć wymiary 35mm x 45mm
 3. być kolorowe
 4. ukazywać twarz na wprost – bez nakrycia głowy, ani ciemnych okularów
 5. przedstawiać osobę na zdjęciu z naturalną mimiką twarzy (bez zbędnego retuszu!)

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, ażeby:

 • Twarz na zdjęciu zajmowała 70-80% fotografii
 • Oczy i brwi były całkowicie widoczne (jeżeli nosisz okulary korekcyjne możesz wykonać w nich zdjęcie, natomiast lepiej nie ryzykować, że oprawka zasłoni oko lub brew i wykonać zdjęcie bez okularów)
 • Oczy były zwrócone na wprost (patrzyły w obiektyw aparatu)

Do każdego zdjęcia na prośbę Klienta wysyłamy bezpłatnie na adres email wersję cyfrową fotografii, za pomocą, której można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego przez Internet (wniosek o dowód osobisty przez internet)

FAQ:

 1. Czy mogę mieć zarost lub brodę na zdjęciu do dowodu?Tak, przed wykonaniem zdjęcia nie trzeba iść do barbera;-) Panowie mogą mieć zarost i wąsy, jednak pod warunkiem, że nie utrudnią one ich rozpoznania. 🙂
 2. Czy mogę mieć na zdjęciu do dowodu nakrycie głowy?
  Tak, ale pod warunkiem, że nakrycie głowy wynika z praktykowanego przez Ciebie wyzwania, a ponadto nie zasłania całkowitego owalu twarzy, ani oczu.
 3. Czy mogę mieć na zdjęciu do dowodu biżuterie?
  Tak, ale pod warunkiem, że nie zaburza ona jednolitego tła zdjęcia, anie nie nachodzi na owal twarzy. Dla bezpieczeństwa, jeżeli mamy duże kolczyki, to lepiej je do zdjęcia zdjąć:-)

Powyższymi i innymi wymogami nie musicie się Państwo przejmować, jeżeli zdecydujecie się skorzystać z usług Fotografa z FotoExpress przy Urzędzie Miasta Katowice:-) do czego serdecznie zachęcamy!

Pamiętajcie Państwo, że wszystkie wykonane w naszym zakładzie fotograficznym zdjęcia mają gwarancję akceptacji w katowickim urzędzie miasta oraz w innych urzędach.

Serdecznie zapraszamy!:-)